Urząd Miejski w Janikowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej janikowo.wkontakciejst.pl.
Strona internetowa jest Częściowo zgodna - wymogi ustawy są spełnione z pewnymi nielicznymi wyjątkami z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie oświadczenia wykonawcy.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Aleksandra Szczesiak, Rafał Bujak — mejlowo [email protected] telefonicznie 52 351 44 44.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostosowanie wejść do budynków: Szklane drzwi wejściowe nie są oznaczone kontrastowo. Drzwi wejściowe, dwuskrzydłowe otwierają się automatycznie. Dostosowanie korytarzy: w Urzędzie nie wszystkie wymiary drzwi odpowiadają wymaganiom, zastrzeżenia kierowane są do par drzwi, których szerokość w świetle ościeżnicy wynosi 70 cm i 80 cm. W budynku brakuje oznaczeń numeru piętra na poszczególnych kondygnacjach. Dostosowanie schodów: schody w budynku na każdej kondygnacji są oznaczone kontrastowo. Schody przed budynkiem nie są oznaczone kontrastowo. Dostosowanie wind: w budynku zainstalowana jest winda spełniająca wymagania dostępności. Dostępność pochylni: długość pochylni i poręcze nie spełniają wymogów prawnych. Podjazdy o niskim stopniu nachylenia, umożliwiające wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Dostosowanie parkingów: miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej jest wyznaczone, ale ma nieprawidłowe wymiary 270cmx460cm i jest oddalone od budynku. Prawo wstępu z psem asystującym: Tak.
Dostępność informacji głosowych: punkt informacyjny nie jest wyróżniony przez elementy architektury, dojście do recepcji nie jest oznaczone zmienną fakturą w podłodze i lada znajduje się na wysokości 93 cm. Punkt nie posiada urządzenia wspomagającego słuch. Dostępność tłumacza języka migowego: potrzebę skorzystania z usługi tłumacza ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się należy zgłosić, co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w urzędzie, kontaktując się z Sekretarzem na adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie 523514438.